Back to top
Share
Uncategorized

Ľanové oblečenie na vlnách módnych trendov

lenlan 11. July 2021 0 comments

Ľanové oblečenie je zaujímavou alternatívou. Prírodnosť, ekologickosť, udržateľný zdroj, bioprodukt — to všetko sú pojmy, ktoré v posledných rokoch počuť čoraz častejšie. Trend prírodných výrobkov neobchádza ani oblečenie a doplnky. Ak sa chcete aj vy vybrať smerom, ktorý pomáha našej planéte, môžete si dať napríklad ušiť práve ľanové oblečenie.

Ľanové oblečenie a jeho výhody

Ľan je textíliou, v ktorej sa pokožka cíti prirodzene. Ponúka vysokú priedušnosť, výborné odvádzanie vlhkosti z pokožky a navyše tiež nezameniteľný vzhľad. Je vhodný pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou. Pri jeho pestovaní sa používa len minimum hnojív. Kvalitná ľanová metráž, akú nájdete aj v našej ponuke, z neho robí výborný materiál na šitie oblečenia a módnych doplnkov. Ľanové oblečenie si rýchlo obľúbi celá rodina a je vhodné aj pre najmenších. Ak vás tento materiál oslovil, môžete si z neho ušiť tiež bytové doplnky.

Módne trendy oceňujú ľan

Na mólach módnych prehliadok je ľan považovaný za stálicu, ktorá odoláva všetkým zmenám. Módni návrhári po ňom siahajú pre jeho unikátny vzhľad a vlastnosti. Ak si ušijete ľanové oblečenie, môžete si byť istí, že neurobíte krok vedľa.

Čo ušiť z ľanu?

Ľanová metráž je vhodná na šitie oblečenia na každý deň a môžete po nej siahnuť aj pri výbere materiálu na formálne kúsky.

  • Ľahké ľanové látky využijete na letné oblečenie. Šaty, blúzky, ľahké topy aj vzdušné letné nohavice z ľanu v lete príjemne chladia.
  • Zo stredne ťažkých ľanových látkok smôžete ušiť krátke nohavice, košele a tiež obliečky na leto, ako aj prechodné obdobie.
  • Ľanová metráž s vyššou gramážou vám poskytne výborný materiál na saká, ľanové tašky, vankúše a iné doplnky.
  • Ak hľadáte metráž s vysokou odolnosťou, vyberajte najvyššiu gramáž. Z tohto materiálu môžete ušiť napríklad ľahký jesenný kabátik. Využijete ho tiež pri výrobe doplnkov do domácnosti, určené aj na vysokú záťaž. Podsedáky na stoličky v kuchyni z ľanu získajú jedinečný vzhľad a odolajú aj každodennému namáhaniu.

Post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *