Back to top
Share

Obliečky s predpraného ľanu vás prekvapia svojou mäkkosťou

lenlan 8. August 2021 0 comments

Hľadáte ľanové obliečky, ktoré vás hneď od prvého použitia objímu do dokonalej mäkkosti textílie? Vďaka špeciálnej metóde predpratia pomocou kameňov si ju môžete užívať aj vy.

Tradičná textília do každej modernej domácnosti

Tradičný materiál, akým je ľan, si nachádza svoje miesto v čoraz väčšom počte moderných domácností. Nie je to však len pre jeho ekologické pestovanie a výrobu. Vďaka technológii „stone washing“ získava ľan neodolateľnú jemnosť. Ako predpranie pomocou kameňov prebieha?

Na predpranie ľanu sa používajú umelo vytvorené kamene, ako je napríklad pemza, zriedkavejšie sopečné horniny. Štruktúra látky vďaka tomu získa jemnejší vzhľad a je mäkšia. Pri používaní iste oceníte tiež hladký povrch, ktorý vašu pokožku doslova rozmazná. Predpranie ľanu pomocou kameňov získa mierne opotrebovaný vzhľad v štýle shabby shic, čo dodá vášmu interiéru jedinečný dizajnový prvok.

Ako to prebieha?

Pemzy väčšieho rozmeru sú umiestnené v objemných priemyselných práčkach a ľan je v nich 2 – 3 krát predpraný. Počas prania pemzy látku obrusujú, následne je textília ešte niekoľkokrát dôkladne vypláchaná. Týmto spôsobom sa zbaví všetkých čiastočiek, ktoré sa z pemzy počas predprania mohli uvoľniť. Takto zmäkčený ľan zákazníci oceňujú pre jeho hebkosť. Rovnaký výsledok by ste dosiahli až po mnohých cykloch prania v bežnej práčke.

Na čo netreba zabúdať

Možno vás už počas čítania tohto článku napadla otázka, či sa nebudú predprané ľanové posteľné obliečky rýchlejšie opotrebovávať. K tomuto problému môže dôjsť, ak pri praní s kameňmi dôjde k roztrhnutiu alebo rozstrapkaniu látky. Aby ste sa vyhli kúpe takéhoto výrobku, nakupujte len ľanové výrobky od známych výrobcov. Budete sa tak môcť spoľahnúť, že po predpraní ľanu bol každý kúsok materiálu dôkladne skontrolovaný.

Post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *