Back to top

Je ľanová posteľná bielizeň vhodná len na leto?

lenlan 11. apríla 2021 0 comments

Ľanová posteľná bielizeň vám v lete spríjemní spánok svojím chladivým efektom a priedušnosťou. Je však vhodná aj do chladnejšieho počasia? O tom, aké benefity vám tento materiál prinesie počas ostatných ročných období, je náš nasledujúci článok.

Ľan sa prispôsobí teplote

Ľanové posteľné prádlo je ideálne nielen do horúceho počasia. Využívať ho môžete počas celého roka. V lete oceníte jeho schopnosť absorbovať viac vlhkosti ako bavlna, vďaka čomu nebude vaša prikrývka vlhká. Ľan tiež rýchlejšie usychá. Jeho štruktúra s dutými vláknami z neho robí textíliu, ktorá vyniká výbornou priedušnosťou. Pokožke tým umožňuje dýchať, minimalizuje potenie a vy sa počas celej noci budete cítiť príjemne a sviežo. 

Ako je tomu počas chladnejšieho obdobia roka? V prekúrenom interiéri sa ľahko stane, že sa aj v zime počas spánku spotíte. Nahromadená vlhkosť môže následne spôsobovať nepríjemný pocit zimy. V takej situácii oceníte schopnosť ľanu lepšie reagovať na rôzne teploty, odviesť vlhkosť od pokožky a jeho rýchle vysychanie. 

Ľanová posteľná bielizeň tak vďaka svojim vlastnostiam dokáže nahradiť klimatizáciu — v lete vás ochladí a v zime pod prikrývkou udržiava prirodzené teplo vášho tela. 

Ľanová posteľná bielizeň pre intenzívnu sviežosť

Ani vy nemáte radi, keď už po niekoľkých dňoch po výmene posteľnej bielizne z nej začínate cítiť nepríjemný zápach potu? S prírodným materiálom, akým je ľan, sa vám iste viac nestane, že budete kvôli zatuchnutiu textílie posteľnú bielizeň častejšie prať. Ľan je prirodzene nasiakavý a dokáže vstrebať veľké množstvo prebytočnej vlhkosti. A nielen to. Po nasiaknutí rýchlo vysychá, čo pomáha udržiavať sviežu vôňu vašich obliečok až do ďalšieho prania. 

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *