Back to top

Prečo investovať do vášho spánku?

lenlan 27. júna 2021 0 comments

Kvalitný spánok je pre ľudský organizmus nevyhnutnosťou, aby bol pripravený zvládnuť náročný deň. Ak k tomu pridáte zdravú stravu a dostatok pohybu, urobili ste pre svoje zdravie maximum. Ako zabezpečiť, aby ste si v noci vždy dostatočne oddýchli? To vám poradíme v nasledujúcom článku.

Rutina, ktorá pomáha

Vedeli ste, že ak chodíte spávať vždy v rovnakom čase, vplýva to na kvalitu vášho spánku? Podľa zistení vedcov nepravidelnosť predlžuje čas zaspávania. To má za následok kratší čas na oddych, únavu a nižšiu fyzickú aktivitu. Pri dlhodobom nedostatku spánku sa môžu dostaviť aj problémy s imunitou a psychikou, dokonca až depresie. Dodržiavanie rutiny v tejto oblasti sa pozitívne prejavuje nielen na tom, ako sa cítite. Ľudia, ktorí nie sú dostatočne odpočinutí, majú sklon siahať častejšie po nezdravých jedlách. Môžu pociťovať aj problémy s trávením alebo krvným tlakom.

Ako dosiahnuť psychickú pohodu pri zaspávaní

Aby ste sa pri zaspávaní dobre cítili, je potrebné v spálni vytvoriť dokonalé pohodlie. Okrem príjemného ticha a tmy investujte do kvalitného matraca a posteľnej bielizne. Matrac by mal byť v tvrdosti prispôsobenej polohe, v akej spávate. Vďaka tomu sa počas zaspávania aj celej noci dokonale prispôsobí tvaru vášho tela. O detaily dbajte tiež pri výbere vankúša. Aj v tomto prípade zohľadnite najčastejšiu polohu vášho spánku.

Veľa spraví posteľná bielizeň. Tá by mala byť z materiálu, ktorý je jemný na dotyk a nedráždi pokožku. Okrem toho by mal byť priedušný, aby vaša pokožka mohla počas noci „dýchať“. Takéto pohodlie vám zaistia len prírodné materiály. Ľanová posteľná bielizeň spĺňa navyše vysoké nároky na dobré odvádzanie telesnej vlhkosti a rýchle usychanie. Obľúbite si ju aj v tom prípade, ak patríte medzi ľudí, ktorí sa v noci veľa potia. V lete vás ľanové obliečky pomôžu ochladiť a v zime príjemne zahrejú.

Kvalitný spánok pre vašu vitalitu a výkon

Keď si dôkladne odpočiniete a naberiete silu, už po niekoľkých dňoch si všimnete, že máte viac energie na všetko. Pozitívne výsledky sa dostavia v práci, pri vašom sústredení aj výdrži. Odpočinutý mozog dokáže vyriešiť zložité úlohy a priniesť kreatívne riešenia. Nielen ženy iste ocenia tiež krajší, sviežejší vzhľad pokožky. Poteší sa aj vaša imunita a budete mať lepšiu náladu. Zdravý spánok vám tak prinesie oveľa viac ako dobrý pocit pri rannom prebúdzaní.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *