Back to top

Ľanový uterák — ideálna voľba do kúpeľne

lenlan 1. augusta 2021 0 comments

Ľanový uterák môžete používať doma v kúpeľni alebo na dovolenke, prekvapia vás svojou kvalitou. Ľan sa radí medzi najlepšie udržateľné a ekologické materiály, od ktorých môžete očakávať len najvyššie užívateľské vlastnosti. 

Ľanový uterák výborne absorbuje vodu

Ľan dokáže absorbovať viac vody ako bavlna a v porovnaní s ňou sa tiež rýchlejšie vysuší. Ani pri častom kúpaní pri vode sa vám nestane, že už po jednom či dvoch dňoch ľanové uteráky nepríjemne zatuchnú. Po návrate z vody sa budete môcť zabaliť do príjemne mäkkého textilu a užívať si dokonalé pohodlie. Ak máte deti, iste vás poteší aj to, že ľanové uteráky sú prirodzene hypoalergénne.

Ľahučký a zaberie málo miesta

Máte v domácnosti málo miesta na bytový textil? Ľanové osušky sú ideálnou náhradou za klasické froté osušky, pričom zaberú len minimum priestoru. Ich hrúbka po poskladaní je vzhľadom na absorbčnú schopnosť ľanu až prekvapujúca. Táto ich vlastnosť vás poteší aj pri balení kufrov na dovolenku a iste tiež oceníte ich nízku hmotnosť. Cvičíte? Ľanové uteráky a osušky sú ideálnou voľbou aj do posilňovne.

Módny štýl ruka v ruke s ekológiou

Módne trendy smerujú k využívaniu udržateľných materiálov s minimálnou alebo nulovou uhlíkovou stopou. Ľanový uterák vám okrem toho, že naplní túto požiadavku, bude spoľahlivo slúžiť dlhé roky. Keďže sú plne rozložiteľné, nezaťažia našu planétu ani potom, ako ich vyhodíte. Tento materiál sa dá tiež farbiť, ľanové uteráky si preto môžete zakúpiť v rôznych odtieňoch a vzoroch, ktoré naplnia vaše očakávania. Vzhľad ľanových uterákov je jedinečný a opakovateľný. Určite ho ocenia aj tí náročnejší fanúšikovia interiérového dizajnu.

Ľanový uterák a odolnosť

Odrádza vás od kúpy ľanových uterákov ich tvrdosť? Postačí len niekoľko praní a budú ako bavlna. Ak hľadáte vynikajúcu kvalitu, poteší vás tiež ich odolnosť voči oderu či roztrhnutiu a dlhá životnosť v porovnaní s tradičnými bavlnenými uterákmi.

 

Pre inšpiráciu Vám ponúkame zopár ľanových uterákov – link alebo link

 

 

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *