Back to top
Share

Na vlnách módnych trendov s ľanovým oblečením

lenlan 11. júla 2021 0 comments

Prírodné, ekologické, udržateľné zdroje, bioprodukty — to všetko sú pojmy, ktoré v posledných rokoch počúvame čoraz častejšie. Trend prírodných výrobkov neobchádza ani oblečenie a doplnky. Ak sa chcete aj vy vybrať smerom, ktorý pomáha našej planéte, môžete si napríklad ušiť ľanové oblečenie.

Prečo šiť z ľanu

Ľan je textíliou, v ktorej sa pokožka cíti prirodzene. Ponúka vysokú priedušnosť, výborné odvádzanie vlhkosti z pokožky a navyše tiež nezameniteľný vzhľad. Je hypoalergénny a pri jeho pestovaní sa používa len minimum hnojív. Kvalitná ľanová metráž, akú nájdete aj v našej ponuke, z neho robí výborný materiál na šitie oblečenia a módnych doplnkov. Ľanové oblečenie si rýchlo obľúbi celá rodina a je vhodné aj pre najmenších. Ak vás tento materiál oslovil, môžete si z neho ušiť tiež bytové doplnky.

Módne trendy oceňujú ľan

Na mólach módnych prehliadok je ľan považovaný za stálicu, ktorá odoláva všetkým zmenám. Módni návrhári po ňom siahajú pre jeho unikátny vzhľad a vlastnosti. Ak si ušijete ľanové oblečenie, môžete si byť istí, že tak skoro nevyjde z módy.

Čo ušiť z ľanu?

Ľanová metráž je vhodná na šitie oblečenia na každý deň a môžete po nej siahnuť aj pri výbere materiálu na formálne kúsky. Dostupná je v rôznej gramáži.

  • Ľahké ľanové látky využijete na letné oblečenie. Šaty, blúzky, ľahké topy aj vzdušné letné nohavice z ľanu vás v lete budú príjemne chladiť.
  • Stredne ťažké ľanové látky sú vhodné na rôzne kúsky, ako sú krátke nohavice, košele a tiež obliečky na leto aj prechodné obdobie.
  • Ľanová metráž s vyššou gramážou vám poskytne výborný materiál na saká, ľanové tašky, vankúše a iné doplnky.
  • Ak hľadáte metráž s vysokou odolnosťou, vyberajte najvyššiu gramáž. Z tohto materiálu môžete ušiť napríklad ľahký jesenný kabátik. Využijete ho tiež pri výrobe doplnkov do domácnosti, ktoré sú vystavené vysokej záťaži. Podsedáky na stoličky v kuchyni z ľanu získajú jedinečný vzhľad a odolajú aj každodennému namáhaniu.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.