Back to top

Prečo sú ľanové uteráky vhodnou alternatívou do kúpeľne?

lenlan 18. apríla 2021 0 comments

Kvalita ľanu, jeho pevnosť a výborné absorbovanie vlhkosti ho predurčujú k využitiu v kúpeľni. V čom spočívajú jeho ďalšie prednosti a ako sa starať o ľanové uteráky, aby vám vydržali čo najdlhšie? 

Ľanové uteráky a osušky

Ľanové vaflové uteráky a osušky s ich špecifickým vzhľadom sú tkané spôsobom, ktorý vytvára pre nich typický vzor. Po opraní sú nďadýchané a mäkké. Vyrobené zo 100 % ľanu sú zárukou rýchleho pohlcovania vlhkosti. Prirodzenú vlastnosť tohto prírodného materiálu pritom znásobuje práve vaflový povrch, ktorý zväčšuje plochu, ktorou je vlhkosť odvádzaná. To zvyšuje množstvo vody, ktorú dokážu ľanové vaflové uteráky a osušky absorbovať bez toho, aby boli celkom premočené. 

Dlhotrvajúca sviežosť

Vďaka schopnosti rýchleho usychania zostávajú ľanové vaflové uteráky a osušky dlho svieže bez nežiadúceho zatuchnutia. Tieto vlastnosti z nich robia ideálnu voľbu nielen do kúpeľne, ale aj k bazénu či na dovolenku k moru. Môžete si ich pokojne prestrieť tiež na záhradné ležadlo bez toho, aby vás po chvíli vyrušovala nepríjemne prepotená tkanina. 

Vhodné pre deti i dospelých

Nerovnomerná štruktúra látky vám pri utieraní poskytne jemný peeling a masáž. Čisto prírodné zloženie prirodzene hypoalergénnej tkaniny je vhodné pre dospelých aj deti. Ľanové osušky môžete bez obáv používať tiež na starostlivosť o bábätká. Ich mäkká textúra detskú pokožku jemne objíme a ľahkým dotykom z nej odsaje všetku vlhkosť. 

Ako prať ľanové vaflové uteráky

Ľanové vaflové uteráky a osušky sú po každom praní ešte mäkšie a pružnejšie. Pri praní je však dôležité dodržiavať niekoľko zásad:

  1. Ľan môžete prať v rukách aj práčke pri teplote 30 prípadne ak to výrobca látky uvádza na 40 °C. 
  2. Nepoužívajte prostriedky na bielenie s obsahom chloritanov, ktoré poškodzujú štruktúru tkaniny.
  3. Používajte jemné pracie prostriedky alebo mydlo na pranie a aviváž. 
  4. Ak máte tvrdú vodu, pridajte pri každom praní zmäkčovač.
  5. Vysušte prirodzene na vzduchu alebo v sušičke pri miernej teplote. 

 

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *