Back to top

3 dôvody prečo si zvoliť ľanovú posteľnú bielizeň.

lenlan 9. mája 2021 0 comments

Ľan je materiálom, ktorý milovali už naše staré mamy. Postupom času bol z domácností vytlačený lacnejšími materiálmi. Ak si však potrpíte na kvalitu a krásu, ľan by mal rozhodne získať vašu pozornosť. Prednosť mu dávajú nielen bežné domácnosti, ale i luxusné hotely, ktoré si potrpia len na prvotriedne materiály. Dnes sme pre vás pripravili krátky blog, ktorý vás prevedie dôvodmi, prečo sa oplatí staviť na ľan v oblasti posteľnej bielizne. 

Ľan sa vyznačuje hypoalergénnymi vlastnosťami 

Citlivá pokožka sa dokáže premeniť na nočnú moru. Svrbenie, pálenie i vznik vyrážok sú jej nepopierateľnými prejavmi. Dokážu ju podráždiť nielen čistiace prípravky a kozmetika, ale i samotná tkanina. Výhodou ľanu sú jeho hypoalergénne vlastnosti – nedráždi pokožku, umožňuje jej voľne dýchať a rozmaznáva ju. Je skvelou voľbou pre ľudí s citlivou pokožkou i pre deti. 

Ľan má ideálnu priedušnosť 

Výhodou ľanovej posteľnej bielizne je i jej schopnosť účinne viesť teplo a prepúšťať vzduch. Priedušnosť je potrebná nielen pre odvádzanie vlhkosti, ale i preto, aby ste si počas leta mohli užiť príjemný chladivý dotyk na pokožke. V zimných mesiacoch zas ľanové obliečky zabezpečia zahriatie a dokonalé pohodlie. 

Ľan perfektne absorbuje vlhkosť 

Dnešné merania a najnovšie štúdie ukazujú, že ľan dokáže pohltiť vlhkosť, ktorá predstavuje až 20% jeho vlastnej hmotnosti. Až po prekročení tejto medze začnete mať skutočne nepríjemný pocit. Možno je náročné si to predstaviť, ale 20% predstavuje naozaj obdivuhodné číslo. Vďaka tejto vlastnosti si môžete užiť pohodlné zaspávanie a prebúdzanie sa. Ľan udrží vlhkosť od vašej pokožky a vy sa zobudíte svieži. 

 

Ľanová posteľná bielizeň v sebe skrýva množstvo výhod. Jej luxusnej textúre neublíži ani pranie a mnohí znalci by sa napríklad zhodli, že praním sa len zlepšuje. Ľan je jemný a má antistatické vlastnosti, čo oceníte najmä pri starostlivosti o vlasy. Neváhajte a objavte časom otestované vlastnosti ľanu. 

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *