Back to top

Akú bielizeň do spálne?

lenlan 15. augusta 2021 0 comments

Akú bielizeň do spálne? Spálňa je miesto, kde potrebujete načerpať dostatok energie na nasledujúci deň. Mal by to byť priestor pohody, príjemnej atmosféry a miesto pre relax. Na túto zásadu by ste mali myslieť pri výbere postele, nábytku, kvalitného matraca aj posteľnej bielizne.

Ponorte sa do pohodlia ľanu

Aby ste sa vždy dobre vyspali, investujte do kvalitného matraca. Pri výbere zohľadnite polohu, v akej spávate, prípadné alergie a iné požiadavky. Na ich základe zvolíte správnu tvrdosť a materiál matraca. K tvorbe komfortu prispeje aj výber kvalitných posteľných obliečok. Okrem dizajnu sa zaujímajte o vlastnosti materiálu obliečok. Kvalitná posteľná bielizeň by nemala negatívne pôsobiť na pokožku. Mala by výborne odvádzať pot, rýchlo schnúť a mať vysokú priedušnosť. Výhodou sú prirodzené termoregulačné vlastnosti materiálu. Ak si vyberiete posteľné obliečky z ľanu, v zime budú hriať v lete príjemne ochladia.

Akú bielizeň do spálne – veľkosť

Pred tým, ako si kúpite ľanové posteľné obliečky, dôkladne si zmerajte veľkosť matraca, paplóna a vankúša. Štandardné rozmery matracov pre manželskú posteľ sú 2 x 90 x 200, no môžu mať aj rozmer 160 x 200, 180 x 200 cm a aj viac. Rozdiely môžu byť tiež pri výbere obliečok na prikrývku. Okrem bežnej veľkosti 140 x 200 cm vhodnej pre matrac veľkosti 90 x 200 sa môžete stretnúť aj s väčšími rozmermi prislúchajúcimi k veľkosti matracov. Dvojitý paplón môže mať rozmery 200 x 220 cm alebo 220 x 240 cm. Aj vankúše sa vyrábajú vo viacerých rozmeroch. Priveľmi malé i priveľké obliečky by mohli znižovať vaše pohodlie.

Akú bielizeň do spálne – súpravy alebo samostatne?

Jednotlivé obliečky a plachtu si môžete zakúpiť samostatne alebo ako sadu. Ak chcete dosiahnuť dokonalé zladenie odtieňov, odporúčame výhodné sady, v ktorých zakúpite posteľné obliečky pre každého člena rodiny.

Farby, ktoré vás oslovia

V moderných trendoch pre bývanie sa v posledných rokoch čoraz viac objavujú prírodné materiály a svetový dizajnéri tiež často siahajú po prirodzených prírodných farbách. Je to preto, že tieto odtiene prinášajú do života pokoj. Vyberať si tak môžete ľanové posteľné obliečky v prirodzenej farbe ľanu alebo napríklad niektorom z odtieňov hnedej. Ak máte radšej farebnosť, do spálne si vyberte tóny zelenej, modrej, fialovej i biela. Z ostatných farieb odporúčame siahnuť po bledších odtieňoch. Prečo? Napríklad výrazne červená, oranžová alebo žltá by mhli pôsobit rušivo. Sú jednoducho priveľmi živé. Nezabudnite na zladenie obliečok s ostatnými prvkami miestnosti, ako sú nábytok, dekorácie či textilné doplnky.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *