Back to top

Najčastejšie nepravdy o ľanovej posteľnej bielizni

lenlan 23. mája 2021 0 comments

Čisto prírodný materiál, akým je ľan, patrí k najkvalitnejším textíliám. I tak sa s ním spája mnoho názorov, ktoré sú trochu mätúce. Ktoré to sú a kde sa vlastne skrýva pravda?

Je priveľmi drahý

Iste sa dajú na trhu kúpiť posteľné obliečky, utierky alebo uteráky za nižšiu cenu. O tom niet pochýb. Rozdiely však budú aj v zložení a vlastnostiach takýchto produktov. Ľan predstavuje komfort čisto prírodného, antibakteriálneho a hypoalergénneho materiálu. Je vzdušný, môžete ho využívať v každom ročnom období a je príjemný aj pri dotyku s citlivou detskou pokožkou. To všetko za prijateľné ceny, ktoré sa vám, vrátia aj vďaka jeho dlhej životnosti.

Ľan pôsobí pokrčene

Toto tvrdenie je čiastočne pravdivé. Jemné „vrásky“ sú však charakteristickou vlastnosťou a zároveň súčasťou krásy ľanu. Ľanové posteľné obliečky i oblečenie z tohto materiálu tak získava akési rozprávkové čaro. Výborne vyzerá aj v modernom interiéri, kde pôsobí veľmi štýlovo.

Je náročný na starostlivosť

Ľan môžete pokojne prať v práčke až do teploty 40 °C a sušiť sušičke. O ľanové posteľné prádlo sa tak nebudete musieť nijako špeciálne starať. Ak dodržíte pokyny na správnu starostlivosť, nemusíte sa obávať ani zmeny veľkosti či tvaru.

Ľan vyzerá veľmi stroho

Tento materiál si môžete vybrať v mnohých farebných prevedeniach. Výber textilu môžete podriadiť vášmu vkusu, módnym trendom či ročnému obdobiu. Zvoliť si môžete odvážnejšie a výrazné aj tlmené farebné odtiene.

Ľanové posteľné obliečky sú vhodné len na leto

Toto tvrdenie nie je pravdivé. Ľan využijete počas celého roka. V letnom období oceníte jeho priedušnosť a odvádzanie vlhkosti. V zime tento materiál výborne udržiava prirodzené teplo tela pod prikrývkou. Na nepríjemný pocit chladu tak môžete pokojne zabudnúť.

Je priveľmi tvrdý

Ak si kúpite ľanové posteľné prádlo, nemusíte sa obávať žiadneho škriabania alebo nepríjemnej tvrdosti textílie. Naopak. Pri jeho výrobe sa používa mäkký ľan, ktorý po každom praní nadobúda novú mäkkosť.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *