Back to top

Oblečenie z ľanu – prečo si zaslúži našu pozornosť?

lenlan 3. októbra 2021 0 comments

Oblečenie z ľanu ľudstvo vyrába a používa tisícročia. Ľan je jedným z najstarších a najdlhšie používaných textilných materiálov. Stáročia používania sú samotným dôkazom vlastností ľanu. Používa sa v rôznych podnebných a klimatických podmienkach, ktoré sú tak dôkazom jeho širokým spektrom možného použitia. Dnes prinášame krátky popis jeho výhod, ktoré si určite zaslúžia Vašu pozornosť.

Oblečenie z ľanu je šetrnejšie k prírode

V dnešnej dobe stále viac hovoríme o udržateľnej móde. Oblečenie z lacných a menej kvalitných materiálov predstavuje jeden z významných zdrojov problémov pre naše životné prostredie. Nie je to náhoda. Pri jeho spracovaní sa minie obrovské množstvo vody, používajú sa nebezpečné chemické prípravky. Jeho nízka životnosť je zodpovedná len za ďalšiu produkciu možného odpadu. Udržateľná móda z kvalitných materiálov dáva dôraz na precízne spracovanie. Ľan získava vďaka udržateľnej móde v módnom priemysle druhý dych. Produkcia ľanu je šetrnejšia k životnému prostrediu aj v porovnaní s bavlnou. To je aj jedným z dôvodov, prečo sa dnes k nemu opäť vraciame. 

Štýl a komfort

S ľanom sa najčastejšie stretávame v oblasti posteľnej bielizne. Pre svoj luxusný vzhľad je jasnou voľbou mnohých renomovaných hotelových reťazcov. Rovnakými vlastnosťami však vyniká i v oblasti oblečenia a udržateľnej módy. Je priedušný, príjemný a najmä hypoalergénny. To poteší najmä tých ľudí, ktorých pokožka je veľmi citlivá na akékoľvek podráždenie. 

Všestrannosť 

Z ľanu vytvoríte akékoľvek oblečenie, po ktorom túžite. Je vhodným materiálom na domáce komplety, neformálne kúsky i na šaty do práce. Moderné strihy a veľká zásoba nápadov umožňujú vytvoriť z ľanu dokonalý šatník, ktorý bude určený na každú príležitosť. Môžeme s čistým svedomím potvrdiť, že oblečenie vytvorené z ľanu vás nikdy nesklame a vždy sa postará o krásny výsledný efekt. 

Oblečenie z ľanu pre každé ročné obdobie 

Ľan sa pýši mnohými zaujímavými vlastnosťami. Vyniká priedušnosťou, o ktorej sme už hovorili. Odvádzaním prebytočnej vlhkosti sa postará o to, že sa v ňom budete cítiť príjemne počas zimy i v letných horúčavách. Prekvapuje tiež veľmi jednoduchou údržbou, takže škvrny už nebudú vašou nočnou morou. Je mnoho dôvodov, prečo siahnuť po ľanovom oblečení. Krása a štýl sa v ňom snúbia s funkčnosťou a pohodlím.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *