Back to top

Prečo sú ľanové uteráky vhodné pre citlivú pokožku

lenlan 30. mája 2021 0 comments

Ak máte citlivú pokožku, iste viete, ako môže reagovať na niektoré textílie. Každú látku, z ktorej je vyrobené oblečenie, uteráky alebo posteľná bielizeň, si musíte preto starostlivo vyberať. Vhodným materiálom čisto prírodného pôvodu je aj ľan.

Prírodný materiál, ktorý nedráždi

Umelé tkaniny, ako sú polyester či nylon často spôsobujú ľuďom s citlivou pokožkou problémy. Ak trpíte ekzémom, psoriázou alebo inými ochoreniami kože, nebudú pre vás vhodné. Pri používaní umelých textílií sa časom môžu prejaviť alergické reakcie aj u detí. Môže za to najmä ich nižšia priedušnosť a surovina, z ktorej sú vyrobené. Ľanové vlákna sa naproti tomu vyrábajú z ľanu siateho. Táto rastlina je veľmi odolná a vyžaduje len minimálne množstvo hnojiva. Pri výrobe sa navyše nepoužívajú žiadne chemické látky.

Ľan vďaka svojmu prírodnému pôvodu nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Môžu ho bez obáv používať ľudia, ktorí trpia kožnými ochoreniami aj alergiami. Ľanové uteráky sú tiež priedušné a majú neutrálne pH. Sú preto ideálne aj na dotyk s citlivou pokožkou. Zabalení do ľanovej osušky si môžete užívať príjemnú mikroklímu, ktorú vytvorí. Z obyčajného sprchovania sa vďaka tomu stane vyhľadávaný relaxačný zážitok.

Ľanové uteráky vás rýchlo osušia

Ľanové uteráky dokážu absorbovať viac vlhkosti ako bavlnené. Keďže pohlcujú vlhkosť rýchlejšie, netreba sa nimi dlho utierať.  Máte neposedné deti? Po sprchovaní alebo kúpeli ich vďaka nim rýchlo osušíte. Aj dospelí iste ocenia menšiu potrebu trenia o pokožku, čo znižuje možnosť jej podráždenia. Pre dôkladné osušenie postačí ľanovú osušku len jemne pritlačiť.

Nechajte sa rozmaznať jemnou masážou

Štruktúra ľanovej textílie nie je celkom hladká. Ľanové uteráky môžete preto využiť na jemnú masáž pokožky. Masáž pomôže jej prekrveniu, čo podporuje prirodzenú schopnosť tela liečiť sa a zbavovať sa nežiadúcich látok. Pokožka získava krajší a sviežejší vzhľad.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *