Back to top
Share

Ľanové uteráky — ideálna voľba do kúpeľne

lenlan 1. augusta 2021 0 comments

Ľan sa radí medzi najlepšie udržateľné a ekologické materiály, od ktorých môžete očakávať najvyššiu kvalitu. Či už ľanové uteráky budete používať doma v kúpeľni alebo na dovolenke, prekvapia vás aj svojimi vlastnosťami.

Výborne absorbujú vodu

Ľan dokáže absorbovať viac vody ako bavlna a v porovnaní s ňou sa tiež rýchlejšie vysuší. Ani pri častom kúpaní pri vode sa vám nestane, že už po jednom či dvoch dňoch ľanové uteráky nepríjemne zatuchnú. Po návrate z vody sa budete môcť zabaliť do príjemne mäkkého textilu a užívať si dokonalé pohodlie. Ak máte deti, iste vás poteší aj to, že ľanové uteráky sú prirodzene hypoalergénne.

Ľahučký a zaberie málo miesta

Máte v domácnosti málo miesta na bytový textil? Ľanové osušky sú ideálnou náhradou za klasické froté osušky, pričom zaberú len minimum priestoru. Ich hrúbka po poskladaní je vzhľadom na absorbčnú schopnosť ľanu až prekvapujúca. Táto ich vlastnosť vás poteší aj pri balení kufrov na dovolenku a iste tiež oceníte ich nízku hmotnosť. Cvičíte? Ľanové uteráky a osušky sú ideálnou voľbou aj do posilňovne.

Módny štýl ruka v ruke s ekológiou

Módne trendy smerujú k využívaniu udržateľných materiálov s minimálnou alebo nulovou uhlíkovou stopou. Ľanové uteráky vám okrem toho, že naplnia túto požiadavku, budú spoľahlivo slúžiť dlhé roky. Keďže sú plne rozložiteľné, nezaťažia našu planétu ani potom, ako ich vyhodíte. Tento materiál sa dá tiež farbiť, ľanové uteráky si preto môžete zakúpiť v rôznych odtieňoch a vzoroch, ktoré naplnia vaše očakávania ohľadom ich dizajnu.

Odolný a mäkký zároveň

Odrádza vás od kúpy ľanových uterákov ich tvrdosť? Postačí len niekoľko praní a budú mäkšie ako bavlna. Ak hľadáte vynikajúcu kvalitu, poteší vás tiež ich odolnosť voči oderu či roztrhnutiu a dlhá životnosť.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *