Back to top

Prečo je ľanová posteľná bielizeň vhodná pre deti?

lenlan 4. apríla 2021 0 comments

Pre svoje deti chce každý rodič len to najlepšie a to sa týka aj výberu posteľnej bielizne. Ak hľadáte materiál, ktorý bude potrebám vašich detí najlepšie vyhovovať, vyskúšajte ľan. Ľanové obliečky navyše veľmi dobre vyzerajú a pomôžu dotvoriť dizajn detskej izby. 

Jemná a citlivá pokožka

Jemná pokožka detí je citlivejšia na pôsobenie rôznych látok ako pokožka dospelých. Najvhodnejšie materiály oblečenia aj posteľnej bielizne sú preto tie, ktoré majú čisto prírodné zloženie. Tomuto kritériu výborne vyhovuje práve ľan. Je k pokožke detí šetrný a je prirodzene hypoalergénny. Pri výrobe ľanových obliečok v našej ponuke sa nepoužívajú žiadne chemické látky. Predsudky spojené s ľanom ho označujú za tvrdý a nepoddajný materiál. Na výrobu posteľnej bielizne sa však používa mäkký ľan, ktorý je pri dotyku s pokožkou veľmi príjemný. 

Ľanové obliečky sú priedušné

Deti sa najmä v lete ľahko spotia aj počas spánku. Ľanové posteľné prádlo je priedušné a výborne odvádza všetku prebytočnú vlhkosť. Navyše rýchlo usychá, čím zabraňuje hromadeniu baktérií a množeniu roztočov. Poskytne dokonalý komfort aj v chladnom období, kedy pomáha pod prikrývkou udržiavať prirodzené teplo tela. 

Ľanová posteľná bielizeň má dlhú životnosť

Posteľná bielizeň pre deti sa musí často prať. Veď v detskej izbe sa často stane, že sa pri hre alebo počas spánku znečistí aj posteľ. Tu sa dostáva do popredia ďalšia z výhod ľanu. Tento materiál odoláva častému namáhaniu pri praní, udržiava si svoju mäkkosť a všetky ostatné vlastnosti. Aj po mnohých pracích cykloch bude mať stále rovnaký vzhľad a môžete z neho ľahko odstrániť tiež škvrny. Potrebné je len používať vhodný prací prostriedok. Vhodné nie sú bielidlá s obsahom chloritanov. Tie by mohli narušiť prirodzenú štruktúru textilu. 

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *