Back to top

Vyberáte posteľnú bielizeň pre bábätko?

lenlan 16. apríla 2022 0 comments

Posteľná bielizeň pre bábätko by mala od prvej chvíle dopriať bábätku maximálny komfort a bezpečie. Pri výbere výbavičky myslite a zvážte predovšetkým materiál. Jednou z najvhodnejších textílií využívaných pri výrobe produktov pre bábätká je ľan. Prečo zvoliť práve túto textíliu?

Aká posteľná bielizeň pre bábätko

Bábätká prichádzajú na svet s jemnou a citlivou pokožkou. Preto zabezpečte zdravé prostredie, v ktorom jej nehrozí podráždenie. Ideálnou voľbou je prírodný materiál. Patrí sem samozrejme aj ľanová látka. Okrem svojej dlhej životnosti a odolnosti voči častému praniu majú mnoho ďalších pozitív.

Vlastnosti posteľnej bielizne z ľanu

Ľanová posteľná bielizeň má vysokú priedušnosť. Nezadržiava vlhkosť, čím zabraňuje hromadeniu baktérií. Posteľná bielizeň z ľanu z ľanu je antialergénna. Zároveň skvele reguluje teplo vzhľadom k vonkajším podmienkam. V letných mesiacoch minimalizuje nočné potenie, v zime dokonale zahreje. Ľan je veľmi príjemný na dotyk. Ľanové výrobky pre bábätká sú preto dobrou voľbou pre ich pokožku.

Z ľanu nemusí byť iba posteľná bielizeň

Môžete si vybrať zo širokej palety farieb ľanových látok. Pre starostlivosť o bábätko, aby ste mu zabezpečili všetok komfort, z nich môžete ušiť veľa pomocníkov. V horúcich letných mesiacoch dobre poslúži ľanový prehoz na kočík. Počas prechádzok bude dieťatko chrániť pred ostrým slnkom. Zároveň ľan poskytuje dostatočnú vzdušnosť. Ľanová plienka bábätku aj rodičom poslúži každý deň na rôzne účely. Ako podložka pri prebaľovaní, keď ste na cestách či rýchla pomoc na prekrytie oblečenia počas kŕmenia aj v mnohých iných situáciách. Za spomenutie stoja ľanové hračky, ktoré zabavia, ale vďaka prírodnému materiálu nie sú pre svojich malých užívateľov škodlivé.

Pohodlná, hravá a bezpečná postieľka

Obľúbeným výrobkom, na ktorý využijete ľanové látky, je ľanové hniezdo do postieľky.  Ľanové hniezdo poskytne dieťatku mäkučké a pohodlné miesto, ktoré je zároveň antialergénne a antibakteriálne. Výhodou je jeho praktickosť. Či už doma alebo na návštevách – dieťa bude pokojné vo svojom priestore, na ktorý je zvyknuté. Pocit bezpečia a pohodlia poskytne bábätku zavinovačka. Ľanové zavinovačky môžete rozkošne zladiť aj s posteľnou bielizňou. V podobnom prevedení si môžete zadovážiť aj ľanové obliečky či ľanové mantinely do postieľky. A pre väčšie bábätká môžete ušiť ľanovú podložku na hranie, ktorá zospodu príjemne zohreje.

Ľan vhodný aj pri hygiene

Kúpanie je pre rodičov a ich nové prírastky každodenným rituálom. Aj pri tejto činnosti sa môžete obklopiť efektívnymi pomocníkmi z tejto prírodnej textílie. Skvelou voľbou sú ľanové uteráky alebo ľanové osušky s kapucňou. Ľanové uteráky výborne sajú vodu a zároveň prepúšťajú vzduch. Rýchlo vyschnú, čím sa redukuje výskyt baktérií a roztočov. Kapucňa na osuške pre bábätko je užitočným detailom — chráni mokrú hlavičku počas utierania. Mamičkám a ockom urobí radosť aj ľanový organizér na kozmetiku, aby tak mali všetko hneď po ruke.

 

Ak máte chvíľku času, môže sa Vám zapáčiť detská ľanová posteľná bielizeň lenlan.sk z kvalitných ľanových látok ušitá v našej dielni.

 

 

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *