Back to top
Share

Vyberáte posteľnú bielizeň pre bábätko?

lenlan 16. apríla 2022 0 comments

Rodičia chcú už od prvej chvíle dopriať svojmu bábätku maximálny komfort a bezpečie. Pri výbere výbavičky je dôležité zvážiť predovšetkým materiály. Jednou z najvhodnejších textílií využívaných pri výrobe produktov pre bábätká je ľan. Prečo je vhodné zvoliť práve túto textíliu?

Prečo je ľanová posteľná bielizeň vhodná pre bábätko

Bábätká prichádzajú na svet s jemnou a citlivou pokožkou. Preto je dôležité zabezpečiť im zdravé prostredie, v ktorom jej nehrozí podráždenie. Ideálnou voľbou sú prírodné materiály, medzi ktoré patria aj ľanové látky. Okrem svojej dlhej životnosti a odolnosti voči častému praniu majú mnoho ďalších pozitív. Ľanová posteľná bielizeň je priedušná. Nezadržiava vlhkosť, čím zabraňuje hromadeniu baktérií. Antialergénna ľanová posteľná bielizeň zároveň skvele reguluje teplo vzhľadom k vonkajším podmienkam. V letných mesiacoch minimalizuje nočné potenie, v zime dokonale zahreje. Na jej výrobu sa používa mäkký ľan, ktorý je veľmi príjemný na dotyk. Ľanové výrobky pre bábätká sú preto jemné a šetrné k ich pokožke.

Čo ušiť z ľanovej látky pre bábätká

Ľanové látky vám doprajú vybrať si z mnohých vzorov a farieb. Na starostlivosť o bábätko, aby ste mu zabezpečili všetok komfort, z nich môžete ušiť veľa pomocníkov. V horúcich letných mesiacoch dobre poslúži ľanový prehoz na kočík. Počas prechádzok bude dieťatko chránené pred ostrým slnkom a zároveň ľan poskytuje dostatočnú vzdušnosť. Ľanová plienka bábätku aj rodičom poslúži každý deň na rôzne účely. Ako podložka pri prebaľovaní, keď ste na cestách či rýchla pomoc na prekrytie oblečenia počas kŕmenia aj v mnohých iných situáciách. Za spomenutie stoja ľanové hračky, ktoré zabavia, ale vďaka prírodnému materiálu nie sú pre svojich malých užívateľov škodlivé.

Pohodlná, hravá a bezpečná postieľka

Obľúbeným výrobkom, na ktorý využijete ľanové látky, je ľanové hniezdo do postieľky.  Ľanové hniezdo poskytne dieťatku mäkučké a pohodlné miesto, ktoré je zároveň antialergénne a antibakteriálne. Výhodou je jeho praktickosť. Či už doma alebo na návštevách – dieťa bude pokojné vo svojom priestore, na ktorý je zvyknuté. Pocit bezpečia a pohodlia poskytne bábätku zavinovačka. Ľanové zavinovačky môžete rozkošne zladiť aj s posteľnou bielizňou. V podobnom prevedení si môžete zadovážiť aj ľanové obliečky či ľanové mantinely do postieľky. A pre väčšie bábätká môžete ušiť ľanovú podložku na hranie, ktorá zospodu príjemne zohreje.

Ľan vhodný aj pri hygiene

Kúpanie je pre rodičov a ich nové prírastky každodenným rituálom. Aj pri tejto činnosti sa môžete obklopiť efektívnymi pomocníkmi z tejto prírodnej textílie. Skvelou voľbou sú ľanové uteráky alebo ľanové osušky s kapucňou. Ľanové uteráky výborne sajú vodu a zároveň prepúšťajú vzduch. Rýchlo vyschnú, čím sa redukuje výskyt baktérií a roztočov. Kapucňa na osuške pre bábätko je užitočným detailom — chráni mokrú hlavičku počas utierania. Mamičkám a ockom urobí radosť aj ľanový organizér na kozmetiku, aby tak mali všetko hneď po ruke.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.