Back to top

Ľanové látky môžu zútulniť Vašu domácnosť

lenlan 30. decembra 2021 0 comments

Ľanové látky sú jednou z obľúbených textílií v domácnostiach. Ľan váš domov zútulní zdravou a ekologickou cestou. Dekorácie v domácnosti odrážajú špecifický vkus jej obyvateľov. Jednotlivé prvky je treba vyberať tak, aby neboli len štýlové, ale aj zdravotne vyhovujúce a bezpečné. Preto siahnite pri zariaďovaní po prírodných materiáloch. 

Ľanové látky a ich výhody v domácnosti

Ľanové textílie majú pre útulnú domácnosť radu mnohých pozitív. Sú zdravotne vyhovujúce prakticky pre každého. Vysoká priedušnosť a rýchlejšie schnutie sú typické vlastnosti ľanu. Preto sa v ľanových výrobkoch nedarí baktériám ani roztočom a sú ideálnou voľbou pre alergikov.

Nie sú však len antibakteriálne a antialergénne. Ľanové textílie sú vhodnou voľbou pre ekologicky zmýšľajúcich ľudí. Ľan je šetrný nielen k vašej domácnosti, ale aj k životnému prostrediu. Pri pestovaní ľanu sa nepoužívajú chemické hnojivá a nepotrebuje ani špeciálne zavlažovanie. Je to materiál, ktorý sa v plnej miere biologicky rozloží. Ak zvolíte ľanové doplnky, podporíte udržateľnosť v svojej domácnosti priateľskej k životnému prostrediu.

Ľanové látky majú však aj praktické benefity. Zaujme ich odolnosť Sú veľmi odolné a majú dlhú životnosť. Nemusíte sa obávať, že sa materiál častým praním znehodnotí. Práve naopak. Ľanové plátno sa môže na začiatku zdať pevnejšie a hrubšie ako iné textílie. Avšak, čím viac ľan periete, tým je jemnejší a mäkší. Kúpou ľanového výrobku tak získate esteticky univerzálny prvok v domácnosti na dlhú dobu. Vďaka širokému spektru dostupných farieb a vzorov sa stane príjemným detailom vášho interiéru.

Ako dokáže ľan zútulniť domácnosť

Ľan sa teší širokému využitiu v oblasti interiérových doplnkov. Tie zútulnia váš domov trendy spôsobom ladiacim so štýlom, ktorý v zariaďovaní obľubujete. Ťažiskovými prvkami sú ľanové závesy a ľanové prehozy. Tie tvoria väčšiu dominantu v miestnosti a často udávajú celkovú atmosféru. Ľanové závesy prinášajú jednoduchosť a elegantnosť. Využiť môžete tiež závesy s ladiacim bočným úväzom a prispôsobiť si ich úpravu. Doplniť ich môžu romantické a ľahké ľanové záclony, ktoré si môžete prizdobiť jemnou čipkou.

Ľanové prehozy sú praktickým a štýlovým doplnkom nielen v prípade postelí, ale aj sedačiek či kresiel. Vďaka množstvu rôznych vzorov a farieb krásne zútulnia miestnosť a zároveň ochránia nábytok či posteľnú bielizeň pred znečistením. Ľanový prehoz sa ľahko a rýchlo zmení na príjemnú prikrývku na sparné letné noci. Jej termoregulačné vlastnosti zabezpečia osviežujúci pocit. Naopak, počas lenivých zimných večerov teplo udrží a zahreje.

Ľanové prehozy je ideálne kombinovať aj s inými doplnkami v rovnakom materiáli a podobnom prevedení. Ideálnou voľbou sú ľanové obliečky na dekoračné vankúšiky. Oblečením vankúšikov do nového kabátika bude váš domov iný, ale stále rovnako útulný. Ľanové obliečky sú typické zvláštnou jemnosťou tohto prírodného materiálu, ktorá sa každým praním násobí. Roztomilým detailom sú už hotové ľanové vankúšiky v rôznych tvaroch. Hviezdičky do detských izieb, listy do obývačky či srdce do spálne.

Ľanové textílie je možné dostať v množstve odtieňov jednotlivých farieb, vybrať si tak môžete presne také, ktoré sa najviac ulahodia vášmu vkusu. Môžete sa kreatívne pohrať s kombináciami ľanových závesov, prehozov a vankúšikov. S každou alternatívou dodáte domácnosti nový a jedinečný šmrnc.

Ak sa Vám článok páčil môžete nás sledovať aj na našej FB stránke.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *