Back to top
Share

Oblečenie z ľanu – prečo si zaslúži našu pozornosť?

lenlan 3. October 2021 0 comments

Ľan je jedným z najstarších a najdlhšie používaných textilných materiálov. Jeho vlastnosti sú otestované stáročiami jeho používania. Používal sa v rôznych podnebných a klimatických podmienkach, ktoré sú tak dôkazom jeho širokým spektrom možného použitia. Dnes prinášame krátky popis jeho výhod, ktoré si určite zaslúžia Vašu pozornosť.

Materiál šetrnejší k prírode

V dnešnej dobe stále viac hovoríme o udržateľnej móde. Oblečenie z lacných a menej kvalitných materiálov je veľkým problémom pre naše životné prostredie. Nie je to náhoda. Pri jeho spracovaní sa minie obrovské množstvo vody, používajú sa nebezpečné chemické prípravky a jeho nízka životnosť je zodpovedná len za ďalšiu produkciu možného odpadu. Udržateľná móda je vytvorená z kvalitných materiálov s dôrazom na precízne spracovanie. Ľan získava vďaka udržateľnej móde v módnom priemysle druhý dych. Produkcia ľanu je menej náročná a udržateľnejšia aj v porovnaní s bavlnou. To je aj jedným z dôvodov, prečo sa dnes k nemu opäť vraciame. 

Štýl a komfort

S ľanom sa najčastejšie stretávame v oblasti posteľnej bielizne. Pre svoj luxusný vzhľad je jasnou voľbou mnohých renomovaných hotelových reťazcov. Rovnakými vlastnosťami však vyniká i v oblasti oblečenia a udržateľnej módy. Je priedušný, príjemný a najmä hypoalergénny, čo poteší najmä tých ľudí, ktorých pokožka je veľmi citlivá na akékoľvek podráždenie. 

Všestrannosť 

Z ľanu je možné vytvoriť akékoľvek oblečenie, po ktorom túžime. Je vhodným materiálom na domáce komplety, neformálne kúsky i na šaty do práce. Moderné strihy a veľká zásoba nápadov umožňujú vytvoriť z ľanu dokonalý šatník, ktorý bude určený na každú príležitosť. Môžeme s čistým svedomím potvrdiť, že oblečenie vytvorené z ľanu vás nikdy nesklame a vždy sa postará o krásny výsledný efekt. 

Vhodný pre každé ročné obdobie 

Ľan sa pýši mnohými zaujímavými vlastnosťami. Vyniká priedušnosťou, o ktorej sme už hovorili. Odvádzaním prebytočnej vlhkosti sa postará o to, že sa v ňom budete cítiť príjemne počas zimy i v letných horúčavách. Prekvapuje tiež veľmi jednoduchou údržbou, takže škvrny už nebudú vašou nočnou morou. Je mnoho dôvodov, prečo siahnuť po ľanovom oblečení. Krása a štýl sa v ňom snúbia s funkčnosťou a pohodlím.

Post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *