Back to top

Vedeli ste, že ľan je inteligentná tkanina?

lenlan 28. marca 2021 0 comments

Ľanové posteľné prádlo z čisto prírodného materiálu nespôsobuje žiadne alergie, je prievzdušné a ľahko sa udržiava. Má tiež ďalšie prekvapujúce vlastnosti, ktoré pri jeho používaní iste oceníte. 

Prirodzené termoregulačné schopnosti

Ľanová posteľná bielizeň vám poskytne komfort počas spánku v každom počasí. V lete si môžete užívať jej chladivý efekt, vďaka ktorému sa nebudete v noci potiť. Priedušnosť ľanovej tkaniny zabezpečí, že vaša pokožka bude dýchať a vy sa pod svojou prikrývkou budete cítiť príjemne. Prečo má ľan túto schopnosť? Vlákna textílie sú duté, čo umožňuje vzduchu voľne prúdiť. V zimnom období, keď máte chuť zababušiť sa pod teplučký paplón, vás krásne zahreje, pretože ľan pod ním udrží prirodzené teplo vášho tela. 

Prospieva zdraviu

Ľanová tkanina má antibakteriálne vlastnosti, preto ju bez obáv môžu používať tiež ľudia s citlivou pokožkou. Aj po navlhnutí potom ľan rýchlo vysychá, takže sa v ňom nehromadia baktérie. Zabraňuje tiež hromadeniu roztočov alebo iných choroboplodných zárodkov. Ľanová posteľná bielizeň a oblečenie sú mimoriadne vhodné aj pre bábätká a malé deti. 

Ani tu prínos ľanu pre zdravie nekončí. Drobné nerovnosti v tkanine počas spánku masírujú pokožku a pomáhajú jej prekrveniu. Jemnú masáž ako z wellness si tak môžete užívať každú noc. Ráno potom vstanete z postele o to sviežejší. 

Mimoriadne odolné a pevné

Ľanové posteľné obliečky vám budú spoľahlivo slúžiť mnoho rokov. Ľan je najsilnejšie prírodné vlákno s hrúbkou až o 30 % väčšou ako bavlna. Ľanové posteľné obliečky sú preto veľmi odolné a vydržia aj mnoho cyklov praní bez toho, aby to na nich bolo vidieť. Povedzte sami, nemáte vo svojej kuchyni utierky alebo zásteru z tohto materiálu ešte po babičke? Až taká dlhá je jeho životnosť.

Ľan je ekologická tkanina

Ak myslíte ekologicky, ľan vás poteší ešte jedným faktom. Nielen že je čisto prírodným produktom, ale jeho pestovanie vyžaduje používanie len minimálneho množstva hnojív. Pre svoj rast tiež potrebuje menej vlahy ako bavlna. Staré ľanové posteľné prádlo, ktoré budete chcieť už vyhodiť, navyše nevytvára záťaž pre naše životné prostredie.

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *